Menu
  Sonda
  Polecamy
  Statystyki
news Bluetimes - wiosenna premiera wśród odtwarzaczy sieciowych i nagrywarek DVB-T
Oferta C4i powiększyła się o najnowszy odtwarzacz sieciowy z nagrywarką: Bluetimes BT-3548HN z wbudowanym podwójnym tunerem DVB-T oraz odtwarzacz 3D z Androidem: Bluetimes BT-3550B. Urządzenia stanowią znakomitą, budżetową alternatywę dla odtwarzaczy HiMedia HD 900A/B, Xtreamer Prodigy czy EGreat R300Pro.

Pierwsza z nowości, Bluetimes Coopa BT-3548HN to multimedialna nagrywarka HD DVB-T z dostępem do internetu. Zbudowana została na cenionym procesorze Realtek 1185 DD, znanym m.in. z bardzo popularnego odtwarzacza HiMedia 600B. Zapewnia on płynne odtwarzanie muzyki i filmów w większości występujących formatów w rozdzielczości HD 1080p. Model BT-3548HN umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na zainstalowanym dysku twardym (niezawartym w zestawie) w rozdzielczości HD. Posiada również funkcję Timeshift znaną z dekoderów telewizji satelitarnej – pozwala na zatrzymywanie i późniejsze wznawianie programu telewizyjnego oglądanego na żywo. W modelu zaimplementowano dwa tunery DVB-T /MPEG-4, dzięki czemu możemy np. oglądać film podczas, gdy odtwarzacz nagrywa zaprogramowany wcześniej inny film, program lub mecz. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się nad wyborem tego, co chce się oglądać, co dla kibiców jest szczególnie istotne w obliczu zbliżającego się UEFA EURO 2012.

Drugim odtwarzaczem Bluetimes w ofercie C4i jest model BT-3550B, w którym zainstalowano jeszcze mocniejszy chipset Realtek 1186DD, taktowany zegarem 750MHz – identyczny jak w modelach HiMedia HD900B czy Xtreamer Prodigy. Obsługuje również urządzenia zgodne z najszybszym obecnie standardem USB – USB 3.0.

Poza typowymi właściwościami odtwarzacza sieciowego, funkcje urządzenia zostały znacznie rozbudowane, dzięki równolegle zainstalowanemu drugiemu systemowi Android, który umożliwia uruchamianie ogromnej liczby interesujących aplikacji. Istnieje około 10000 aplikacji na system Android, od przeglądarek stron internetowych, przez obsługę serwisu Twitter, a na Google Maps kończąc. BT-3550B obsługuje najnowsze formaty wideo 3D: Side-by-side (SBS) 3D, top and bottom 3D i frame-packed (rzeczywisty rozmiar obrazu 1920x2160) 3D. Wsparcie dla frame-packed jest wyjątkowo istotne w przypadku odtwarzania filmów Blu-Ray, ponieważ BT-3550B potrafi obsłużyć Blu-ray ISO w pełnym 3D, taki sam jak z odtwarzacza Blu ray (tylko BD-Profile 1.0 menus / BD-Lite). Unikalną cechą tego odtwarzacza jest możliwość ręcznego ustawienia głębi 3D.

Player posiada kartę sieciową 10/100/1000. BT-3550B działa w sieci z prędkością około 14 MB/s (~ 130Mb/s). Opcjonalnie można zainstalować adapter bezprzewodowy.

Urządzenia zamknięto w solidnych i eleganckich aluminiowych obudowach z cichym wentylatorem. Odtwarzacze obsługują dyski 3.5" o pojemności do 3TB, które montowane są w pomysłowej, innowacyjnej szufladzie. Montaż i usuwanie dysku twardego w tym odtwarzaczu jest wyjątkowo proste. Wystarczy umieścić dysk na tacy i wsunąć do środka odtwarzacza. Ponadto, odtwarzacze wyposażone zostały w mechanizm strumieniowego wysyłania filmów i muzyki do sieci, zintegrowaną przeglądarkę internetową i klienta BitTorrent. Odtwarzacze doskonale radzą sobie z wyświetlaniem napisów w wielu formatach i pozwalają na ich pełne dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika (rozmiar, położenie, kolor i przesunięcie w czasie).Posiadają czytniki kart pamięci oraz umożliwiają podłączenie zewnętrznych urządzeń USB – zarówno dysków twardych, pamięci flash, jak i napędów optycznych DVD i Blu-ray, a także akcesoriów takich jak bezprzewodowa lub przewodowa klawiatura i mysz.

Cena brutto odtwarzacza BT-3548HN to 569 zł, natomiast BT-3550B – 587zł.

O firmie:
C4i Consultants for Industry zajmuje się między innymi hurtową sprzedażą urządzeń niezbędnych w cyfrowym domu: odtwarzaczy sieciowych HiMedia i innych, serwerów plików Drobo i PogoPlug, radia internetowego i nagłośnienia Scansonic, radia internetowego REVO, przetworników cyfrowo analogowych i wzmacniaczy słuchawkowych Matrix, wszelkich konwerterów formatów wideo i audio, skalerów –procesorów wideo, rozdzielaczy i przełączników oraz matryc wideo audio , extenderów sygnałów, okablowania, rozwiązań przesyłu sygnału audio wideo przez IP.
C4i jest wyłącznym przedstawicielem TV One brytyjskiego producenta zaawansowanych procesorów wideo oraz konwerterów, Structured Cable Products-producenta okablowania wideo, audio i strukturalnego, HiMedia-producent zaawansowanych odtwarzaczy sieciowych. Ponadto C4i zajmuje się dystrybucją hurtową urządzeń Extron Electronics i Kramer Electronics. Dzięki posiadanym olbrzymim port folio produktów i 8 letniemu doświadczeniu potrafimy znaleźć rozwiązanie każdego problemu audio wideo instalacji profesjonalnej lub domowej.

Źródło: C4i (4press.pl)
  Najnowsze
  Najpopularniejsze
  Zaloguj się
Reklama
Copyright © 2010 by GemsNet