Menu
  Sonda
  Polecamy
  Statystyki
news Xtreamer Elvira - kieszonkowy odtwarzacz Full HD
W połowie kwietnia br. firma Human Media wprowadza do swojej oferty nowy odtwarzacz multimedialny Xtreamer Elvira. Urządzenie jest najmniejszym i najprostszym, a także najtańszym odtwarzaczem w portfolio producenta. Przeznaczone jest dla początkujących użytkowników oraz dla osób, które miały już styczność z odtwarzaczami multimedialnymi i potrzebują dodatkowego małego urządzenia, które można bez trudu przenosić i instalować w różnych miejscach. Przy projektowaniu oprogramowania odtwarzacza, producent wykorzystał swoje kilkuletnie doświadczenie zdobyte przy produkcji podobnych urządzeń. Elvira jest prosta w obsłudze i instalacji, oferuje obsługę wszelkich formatów audio i wideo z plików z dysków i pamięci USB. Po podłączeniu do odbiornika HDTV i systemu kina domowego urządzenie pozwala odtwarzać pliki wideo HD (MKV, Blu-ray ISO), muzykę w stratnych i bezstratnych formatach, obsługuje format Audio-HD oraz pliki audio wysokiej rozdzielczości 24bit/192kHz.

Procesor Realtek RTD1005 500MHz zastosowany w odtwarzaczu jest nowym układem, produkowanym specjalnie dla modelu Elvira. Układ pozwala na odtwarzanie plików wideo Full HD i SD w wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV) oraz obrazów płyt DVD i Blu-ray z plików na dysku.

Wielokanałowe filmowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez konieczności używania odpowiedniego amplitunera. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), również w jakości 96kHz i 192kHz/24bit. Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z efektami przejść i muzyką w tle.

Oprogramowanie odtwarzacza pozwala na wygodną i szybką nawigację po plikach multimedialnych. Dane mogą być prezentowane w tradycyjny tekstowy sposób lub jako miniaturki i okładki filmów czy albumów muzycznych. Interfejs użytkownika zaprojektowany został z dużą dbałością o formę graficzną i szczegółowość podawanych informacji. Funkcje kontroli odtwarzania, nawigacji, powiększania i zmiany proporcji zawierają wszelkie udogodnienia, których oczekuje użytkownik. Menu kontroli parametrów napisów do filmów, pozwala na ustawienie wielkości, położenia i kolorów czcionki, a także wielkości i koloru cienia i korektę synchronizacji napisów z obrazem. Użytkownik może także wskazać do wyświetlenia pliki z napisami znajdujące się w dowolnym miejscu na dysku.

Źródłem danych dla odtwarzacza mogą dyski i pamięci podłączane do jednego z dwóch złącz USB, w które wyposażono odtwarzacz. Z tyłu obudowy znajdują się złącza AV, obejmujące wyjście HDMI, cyfrowe i analogowe wyjścia audio, kompozytowe złącze wideo oraz złącze zewnętrznego czujnika pilota.
Mała i bardzo lekka obudowa urządzenia (ok. 150g) zapewnia mu dużą mobilność. Dodatkowe złącze czujnika podczerwieni pozwala na dyskretną instalację urządzenia w ukryciu przy zachowaniu pełnej kontroli jego pracy, np. w autobusie, samochodzie, poczekalni, hotelu, itd.

Cena detaliczna urządzenia w podstawowej wersji wynosi 299 zł. Sprzęt objęty jest dwuletnią gwarancją na terenie Polski.

Więcej informacji o urządzeniu można znaleźć na stronie http://www.xtreamer.pl/Xtreamer_Elvira. tml.

O firmie:
Firma Human Media działa na polskim rynku od 2006 roku. Oferta firmy obejmuje multimedialne domowe odtwarzacze audio i audio-wideo, sieciowe serwery plików NAS, tablety i czytników eBooków. Wąska specjalizacja firmy pozwoliła skupić całą uwagę na oferowanych urządzeniach co przyczyniło się do stworzenia unikatowej w skali kraju oferty. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami oferowanego sprzętu firma zapewnia profesjonalne wsparcie i serwis, tworzy dokumentacje, prowadzi dedykowane produktowe strony WWW dla urządzeń, a klienci mogą mieć pewność, że najnowsze modele, od razu po wprowadzeniu ich do dystrybucji, znajdą się na krajowym rynku.

Źródło: Human Media (4press.pl)
  Najnowsze
  Najpopularniejsze
  Zaloguj się
Reklama
Copyright © 2010 by GemsNet